Vrácení a výměna zboží

 Pokud vám objednané zboží z jakéhokoli důvodu nevyhovuje, můžete je vrátit (odstoupit od smlouvy) bez udání důvodu během zákonné 14 denní lhůty. Ve formuláři (na konci tohoto dokumetu) požádáte buď o vrácení peněz, nebo o výměnu. Požadavkem výměny uzavíráte novou kupní smlouvu. Náklady na vrácení zboží zpět k nám (poštovné) hradíte vy. Máte nárok na vrácení poštovné v případě, že vracíte celou kompletní zásilku (všechny položky objednávky - viz bod 8) tohoto textu). Zboží prosím neposílejte na dobírku, nebude přijato.


1) Na jakou adresu mám poslat oznámení o vrácení či výměně zboží?

Zboží prosím odešlete spolu s vyplněným formulářem pro vrácení a výměnu zboží a s kopií faktury, na adresu ObleCzech s.r.o., Javorová 1065, 674 01 Třebíč. Přijetí zásilky vám potvrdíme e-mailem.

2) Kde najdu fakturu ke zboží a formulář pro odstoupení od smlouvy?

Faktura vám byla zaslána na váš e-mail v rámci naší obchodní komunikace. Formulář pro vrácení či výměnu zboží najdete jako pdf dokument na konci této stránky. Vytiskněte jej, vyplňte a spolu s fakturu pošlete v balíčku se zbožím.

3) Chci zboží vyměnit za jiné, nebo jinou velikost.

Požadavkem výměny odstupujete od původní kupní smlouvy a uzavíráte novou kupní smlouvu. Hradíte tedy náklady na dodání vyměněného zboží. Cenový rozdíl mezi vráceným a vyměněným zbožím vám vyúčtujeme (pošleme buď fakturu na doplatek, nebo dobropis pro poukázání peněz na váš účet).

4) Kdy začíná běžet 14 denní lhůta pro vrácení či výměnu zboží?

Lhůta pro vrácení zboží začíná běžet následující kalendářní den (nikoli pracovní) ode dne, kdy jste zboží převzali (např. převezmete-li zboží v pátek, doba pro odstoupení začíná běžet od soboty včetně). Pokud lhůta končí o víkendu, nebo ve svátek, jako poslední den lhůty je brán nejbližší následující pracovní den.

5) Mohu poslat nejdříve informaci o odstoupení od smlouvy a až po té zboží?

ANO můžete. Písemné odstoupení od kupní smlouvy je třeba odeslat nejpozději v poslední den 14 denní lhůty (e-mailem, doporučeně poštou). Samotné zboží můžete podle zákona odeslat později, nejpozději však do 14 dnů od odeslání písemného odstoupení od smlouvy. Přesto prosíme o zaslání zboží v co nejkratším termínu od zaslání odstoupení.

6) Mám vrátit zboží i s obalem a visačkami?

Pokud možno ano. Obal sice není předmětem koupě ani součástí koupené věci, přesto budeme rádi, když nám vrátíte zboží v původním obalu s veškerým označením (originálními visačkami). Pokud jste visačky odstřihli, ale máte je, pošlete nám je i se zbožím.

 

 

  7) Kdy mi budou vráceny peníze?

Peníze vám vrátíme co nejdříve, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy. Ne však dříve, než vracené zboží obdržíme. Pokud jste zboží platili na dobírku, nezapomeňte ve formuláři odstoupení od smlouvy vyplnit číslo bankovního účtu, na který vám peníze poukážeme.

8) Jak je to s vrácením poštovného (dopravného)?

V případě, že vracíte celou zásilku (všechny položky nákupu) vrátíme vám všechny peněžní prostředky, které jsme od vás přijali - tedy včetně poštovného (dopravného) - podle § 1832 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb.

V případě, že vrácíte pouze část nákupu (jen některé položky) poštovné nevracíme, neboť se vztahuje a zůstává u ponechaných položek. Výše poštovného (dopravného) se totiž stanovuje podle rozměrů a váhy celé zásilky, nikoli podle počtu položek. 

Poštovné (dopravné) při vracení zásilky zpět prodávajícímu hradí kupující.

Při využití dopravy zdarma (nad určenou částku hodnoty nákupu) se částka za dopravné nevrací, jelikož nebyla účtována.

Zboží, které vracíte, neposílejte na dobírku, nebude přijato.

9) Mohu si zboží vyzkoušet?

ANO, zboží si můžete vyzkoušet, ale nikoli užívat. Zboží nesmí nést známky poškození či nošení. Zákonná lhůta 14 dnů slouží k vyzkoušení zboží tak, jak je to běžné v kamenném obchodě, nikoli k jeho užívání. Zboží proto prosím vraťte čisté, neponičené, bez známek nošení. Pokud možno včetně originálních visaček a v původním obalu. Pokud bude vrácené zboží vykazovat podstatné známky opotřebení, či bude jinak poničeno, má prodávající nárok na úhradu vzniklé škody, kterou je oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.