Spolupráce s oděvní návrhářkou Lenkou Velebovou

Zdeňka Palátová | 01. 06. 2017
Blog - Lenka foto.jpg

 

Lenka Velebová - oděvní a textilní návrhářka, grafička a ilustrátorka. Autorka knih o tvorbě oděvních konstrukcí: Střihněte si na šaty (2016) a Střihněte dětem na šaty (2017)

 

Oslovila jsem Lenku, jakožto odborníka a skvělou kamarádku, aby mi pomohla se střihy a nápady pro kolekci oblečení ObleCzech. Začaly jsme tepláčky s ochranou kolen a budeme dále pokračovat, neb nás to obě moc baví :-). 

 

VIDEO tepláčků na dětech ZDE

 

O Lence:

"Jak bych se nejlépe představila? Jeden konkrétní termín zřejmě nenaleznu:-). Jednoduše mě baví vymýšlet, přemýšlet, navrhovat, prostě tvořit. Když Vám pod rukama vzniká něco nového, je to úžasný pocit a ten je silně návykový. Takže jsem zcela propadla návrhářství, grafice a designu vůbec. Vystudovala jsem oděvní a textilní návrhářství, které mne zasvětilo do tajů střihových konstrukcí, modelací a oděvu vůbec. Díky praxi a zakázkové tvorbě jsem získala zkušenosti, které mne posunují dopředu. Mimo návrhářství vytvářím počítačovou grafiku a ilustrace. Prostě jsem takový všeuměl:-).
Ovšem hlavní, co je středem mého vesmíru, je moje rodina. Jelikož moje děti jsou mojí největší inspirací a tři děti už je opravdu hodně inspirace:-)"

Lenka připravuje fb stránky, na kterých bude možné konkrétní střihy zakoupit. Vše je ve výstavbě. Jak Lenčiny děti trošku odrostou...