Pro DÁMY šijeme na míru

Zdeňka Palátová | 08. 05. 2019
Blog - měření.jpg

  

Doporučujeme věnovat nákupu na ObleCzechu pár minut navíc. Vlastně čas ušetříte, protože nebudete muset řešit vrácení nepadnoucího kusu. Krejčovský metr koupíte v každé galanterii, nebo na internetu. Měření je opravdu otázkou chviličky. Fotky jak se změřit najdete u produktu a není to žádná věda. Šijeme z pružných bavlněných úpletů s elastanem, takže plus minus centimetr je v toleranci. U dětského oblečení jsou přiloženy tabulky velikostí s rozměry. Obecně šijeme velikosti poctivé, s rezervou na růst a srážlivost.

 

Měřte se ve spodním prádle a v podprsence, kterou budete pod oblečením nosit.

Měřte na těsno. Metr vám nesmí sjíždět. K mírám rozhodně nic nepřidávejte, ani si neubírejte. Jen tak bude vše perfektní! A ostych stranou. Každá z nás je jedinečná a mít dobrý pocit v oblečení, které nosíme, je přece skvělé :-).

 

Víme, jaké míry potřebujeme znát, aby oblečení dobře padlo.

Pak se nemůže stát, že vám např. objemnější hrudník „zvedne“ délku trička a náplet místo na bocích budete mít v pase…

 

Konfekce vychází z průměru a nebere zřetel na velikost poprsí, tvar postavy ani výšku.

Logicky musí být rozdíl v délce šatů velikosti 38 pro postavu vysokou 180 cm a pro postavu o výšce 165 cm.

 

Tvar postavy hraje roli.

Například postava tvaru „hrušky“ má úzký hrudník a ramena a větší boky. Obléká tričko velikosti 38 a kalhoty a sukni 44. I s tím si umíme při šití šatů poradit.

 

Oblečení šijeme s mírnou rezervou na srážlivost.

Používání sušičky rozhodně nedoporučujeme. Látky se tím ničí a opotřebovávají. Zejména potištěné materiály dostávají zabrat. Oblečení se vzorem proto perte po rubu a nechte volně uschnout. Místo aviváže raději přidejte sklenku octa. Prospějete pračce, peněžence, prádlu i přírodě. Budete překvapeni jemnou svěží vůní.

 

Daly jsme si velkou práci, než jsme střihy vyladily. Jsou to desítky hodin rýsování, stříhání, vzorování, šití, úprav a dalšího zkoušení… Při této mravenčí práci se zkrátka nemůžeme spokojit s šitím konfekce :-).

 

Milé zákaznice, předpokládáme, že určitě samy dobře víte, jaké střihy a barvy vám sluší. Rozhodnutí je jen vás. Nabídku střihů a vzorů chceme stále rozšiřovat.

 

 

S úctou k poctivé krejčovině a nadšením pro krásné látky

Zdeňka a kolegyňky z ObleCzechu,

aneb šijeme s láskou na Vysočině!