Proč nejsou na českém oblečení ČESKÉ nápisy?

Zdeňka Palátová | 23. 06. 2016
Blog - proč nejsou na českém oblečení ČESKÉ nápisy.jpg

 

 

Několik zákazníků už napadla otázka: proč nejsou na českém oblečení české nápisy? Je to logické. Řekneme si české oblečení = české nápisy… ale jaký text by to měl být? Pokud se s českými nápisy na oblečení setkáváme, je to spíše v humorném duchu. Trička s takovými nápisy kupujeme většinou kamarádům pro pobavení. V našem PODVĚDOMÍ totiž máme anglické nápisy, které vidíme na oblečení všude kolem. Často jim nerozumíme a tak je vnímáme spíše jako grafický prvek, motiv, který se nám buď líbí, nebo ne …

 

Malé děti zajímá hlavně obrázek, nápisu ještě nerozumí. Co myslíte, jaké tričko bude chtít nosit školák? S nápisem „keep smiling“, nebo „vždy s úsměvem", "hrdina", nebo "hero". A jaké reakce se dočká od ostatních dětí? Potisk a obecně obrázek je sice první věc, kterou zákazník vnímá a kvůli které se pro koupi často rozhoduje, ale je třeba vnímat i další, mnohem důležitější věcimateriál, střih, ušití. Pak se lehce stane, že levné tričko s hezkým nápisem vypadá po pár vypráních spíše jako hadřík. 

 

Několik našich dodavatelů české nápisy na oblečení zkoušelo, ale bez úspěchu u zákazníků, bohužel. Proč? Nejspíše podvědomí... to se přece nenosí, na nikom jsem to neviděla, ještě aby se našemu dítěti nesmáli. 

 

Přemýšlejme o nákupu v širších souvislostech. Neplýtvejme penězi a svým časem. Obrázek či nápis je důležitý z hlediska prvního dojmu, ale není tím nejdůležitějším. V naší nabídce najdete milé, slušné nápisy a obrázky. Navíc originální a např. společnost Betty mode oblečení v České republice nejen šije, ale nechává je tu i potisknout. Což je o úplně jiné ceně, ale také jistotě kvality a zdravotní nezávadnosti.