Nákup čepice přes internet... jde to

Zdeňka Palátová | 02. 03. 2017
Nákup čepice přes internet f.jpg

 

Klíčové jsou: OBVOD hlavy, PRUŽNOST materiálu a VĚK dítěte

 

Při měření obvodu je důležitý KAŽDÝ CENTIMETR. U spousty výrobců značení neodpovídá skutečnosti. Zákazníci jsou zvyklí kupovat "raději větší." Na ObleCzechu máme vše správně (i s rezervou). Čepice NEobjednávejte podle té, kterou máte doma - údaje na cedulce nemusí vůbec odpovídat.

Jak tedy na to? Jednoduše hlavu přeměřte krejčovským metrem přes nejširší místa – čelo a temeno. Metr nesmí sjíždět ani být příliš utažený (žádný červený obtisk na čele). U dívek berte v potaz vlásky – zdali nosí pod čepicí culíky či copánky.

Pokud má dítě obvod např. 51,5 cm bude mu dobře čepice 50 - 51 cm. Čepici pro obvod 52 cm objednejte v případě, kdy naměříte obvod hlavy přes 52 cm.

 

 Chlapec (11 let) má větší hlavu s obvodem 57 cm.

 

„Čepici je lepší vyzkoušet na hlavě v obchodě". Tuto zkušenost má většina z nás.

Pokusíme se vás vyvést z komnaty obav. Riziko nákupu nepadnoucí čepice je u nás minimální! 99,5 % prodaných čepiček sedí na první dobrou a zákazníci je nemusí vracet či vyměňovat.

 

Čepice vybíráme osobně přímo u výrobců. Víme, co pohlídat:

 

a) značení velikostí – odpovídá uváděný obvod hlavy skutečnosti? Tento údaj je totiž pro nákup čepice přes internet klíčový. Čepky zkoušíme na hlavách dětí. Pokud značení není přesné, upravíme je. Každý centimetr hraje velkou roli. Na ObleCzech.cz vidíte skutečný, odpovídající obvod jednotlivých velikostí v cm.

b) materiál – důležitá je pružnost a schopnost držet tvar i po vyprání. Například letní čepičky ze 100% bavlněného plátna se mohou praním mírně srazit a to je třeba zohlednit.

c) střih – móda je jedna věc, funkčnost druhá. Chceme, aby čepka neslézala z uší, ouška pěkně chránila, přimkla k hlavě, nevytahovala se a byla pohodlná. V létě pak, aby byla lehká, prodyšná a chránila před sluncem.

 

Jak objednat čepku na ObleCzech?

Nejraději máme objednávku, ve které do poznámky uvedete naměřený obvod hlavy dítěte v cm a jeho věk. Na základě těchto informací ověříme, zdali je výběr správný, případně vám obratem doporučíme jiné řešení.

 

Praní čepice

Správnou péčí zachováte vlastnosti a tvar čepice. Spíše než ruční praní doporučujeme prát čepku v pracím sáčku na 30 stupňů jako jemné prádlo. Pokud má čepice potisk či aplikaci, perte ji raději po rubu. Po vyprání čepici ještě vlhkou vytvarujte a nechte volně uschnout. Určitě ji NEDÁVEJTE do sušičky. Překvapení může být nemilé a nebude vám uznána případná reklamace.

Těšíme se na vaši objednávku či dotaz. Vše obratem vyřídíme.

Oblečení české na dětech je hezké!
 
Zdeňka Palátová
ObleCzech.cz
obchod@obleczech.cz