Nákup čepice přes internet... jde to

Zdeňka Palátová | 02. 03. 2017
Jak správně měřit hlavu zz.jpg

Chlapec (11 let) má větší hlavu s obvodem 57 cm.

Jak správně vybrat čepici?

 

  • naše čepky odpovídají uváděným obvodům hlavy s dostatečnou rezervou
  • neobjednávejte větší čepici, než je obvod hlavy, čepice bude příliš velká
  • obvod hlavy nejlépe změříte pouze krejčovským metrem
  • nevybírejte čepici podle údajů na cedulce jiné čepice, ale přeměřte hlavu. U mnoha výrobců značení neodpovídá skutečnosti

 

PŘÍKLAD: pokud má dítě obvod hlavy 52 cm, objednejte čepku s obvodem 51 – 52 cm. Pokud má dítě obvod hlavy 50 cm, bude mu čepka 51 – 52 cm velká.

 

Naším cílem je Vaše spokojenost s nákupem. Rádi vám čepici v objednávce změníme, popřípadě poradíme se správným výběrem. Neváhejte se na nás obrátit (e-mail: obchod@obleczech.cz, tel: 725 819 908).

 

JAK MĚŘIT HLAVU?

KREJČOVSKÝM metrem přes nejširší místa – čelo a temeno. Metr nesmí sjíždět ani být příliš utažený (žádný červený obtisk na čele). U dívek berte v potaz zdali nosí pod čepicí culíky či copánky.

 

"Čepici je lepší vyzkoušet na hlavě v obchodě". 

Tuto zkušenost má většina z nás. Pokusíme se vás vyvést z komnaty obav. Riziko nákupu nepadnoucí čepice je u nás minimální! 99,5 % prodaných čepiček sedí na první dobrou a zákazníci je nemusí vracet či vyměňovat. Důležité je pouze správně změřit obvod hlavy.

Čepice vybíráme osobně přímo u výrobců. Víme, co pohlídat:

a) značení velikostí – odpovídá uváděný obvod hlavy skutečnosti? Tento údaj je totiž pro nákup čepice přes internet klíčový. Čepky zkoušíme na hlavách dětí. Pokud značení není přesné, upravíme je. Každý centimetr hraje velkou roli. Na ObleCzech.cz vidíte skutečný, odpovídající obvod jednotlivých velikostí v cm.

b) materiál – důležitá je pružnost a schopnost držet tvar i po vyprání. Například letní čepičky ze 100% bavlněného plátna se mohou praním mírně srazit a to je třeba zohlednit.

c) střih – móda je jedna věc, funkčnost druhá. Chceme, aby čepka neslézala z uší, ouška pěkně chránila, přimkla k hlavě, nevytahovala se a byla pohodlná. V létě pak, aby byla lehká, prodyšná a chránila před sluncem.

 

Jak objednat čepku na ObleCzechu?

Nejraději máme objednávku, ve které do poznámky uvedete naměřený obvod hlavy dítěte v cm a jeho věk. Na základě těchto informací ověříme, zdali je výběr správný, případně vám obratem doporučíme jiné řešení. 

 

Praní čepice

Správnou péčí zachováte vlastnosti a tvar čepice. Spíše než ruční praní doporučujeme prát čepku v pracím sáčku na 30 stupňů jako jemné prádlo. Pokud má čepice potisk či aplikaci, perte ji raději po rubu. Po vyprání čepici ještě vlhkou vytvarujte a nechte volně uschnout. Určitě ji NEDÁVEJTE do sušičky. Překvapení může být nemilé a nebude vám uznána případná reklamace.

Těšíme se na vaši objednávku či dotaz. Vše obratem vyřídíme.

Oblečení české na dětech je hezké!
 
Zdeňka Palátová
ObleCzech.cz
obchod@obleczech.cz