Nahlédnutí do kuchyně ObleCzech

Zdeňka Palátová | 24. 11. 2016
Blog - jak se šije ObleCzech 500 x 330.jpg

 

FOTO PŘÍBĚH Z VÝROBY A FOCENÍ LEGÍNEK ZDE  

(pokud můžete, zapněte si zvuk - repráčky :-)

 

Příběh legínek ObleCzech začíná výběrem a koupí látky. Dodání látky občas trvá pěkně dlouho, klidně i několik týdnů. Když se látky šťastni dočkáme, ušijeme vzorek, který otestujeme na dětech při jejich denních aktivitách. Střih po testu někdy ještě upravíme. Podle vytvořených střihů se látka nastříhá. 
 
Všechny výrobky značky ObleCzech se stříhají ručně, čímž je zaručena vysoká přesnost střihů. 
 
Legínky se šijí na 3 typech šicích strojů - jednojehla, overlok a dvoujehla. Švadlenka musí mít navlečeno celkem 8 stejně barevných nití. Ušití jednoho kusu legínek trvá necelých 10 minut.
 
Po ušití fotíme legínky v ateliéru. Focení jednoho výrobku i s přípravou zabere 10 minut. Pokud fotíme na dětech, trvá to ještě déle, protože rarášci nepostojí. Fotíme do formátu RAW. Následně se fotky digitálně upravují ve Photoshopu. Úprava jedné fotky zabere zhruba 15 - 20 min a zahrnuje ořez, úpravu velikosti, barevnosti, formátu atd. Cílem je aby byla fotka kvalitní a co nejvíce odpovídala skutečnosti.
 
Posledním krokem je vložení všech potřebných informací k výrobku na e-shop. U nového výrobku je to práce na více než hodinku. Výrobek se zadá do účetního systému Money. Zde se k němu přiřadí název, kód, cena, velikost, barva, výrobce, pohlaví atd. Z účetního systému se výrobek nahraje na e-shop, kam se k němu vloží další informace - popis, doplňující fotky, tabulka velikostí, složení, cedulka s péčí.
 
Pak už se jen těšíme na Vaši objednávku, kterou obratem vyřizujeme. Jednu objednávku chystáme asi 15 minut. Je třeba ji vyfakturovat, zabalit, vyplnit a vytisknout přepravní štítky a kontaktovat vybraného dopravce. Z každé odeslané objednávky máme velkou radost, která je ještě větší, když nám napíšete, že jste byli spokojeni.